KONST / Litografier / Färglitografi 13914236
nr 1391 4236
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Färglitografi, Löv. Signerad, numrerad 2/20. Motivet: 57x70, yttermått inklusive ram: 64x80 cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 19 april 2021
kl 19:34:53
13/4 21:34:21
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska